| Furnicuta000 a întrebat:

Cat sta la posta un colet ajuns de la eMAG? Pe site scrie ca cel mult 7 zile dar nu stiu daca se aplica asta intotdeauna. Daca al meu a ajuns vineri pot merge si maine sa il iau sau risc sa il trimita inapoi? Din experienta voastra daca imi puteti spune

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Il poti lua, in termen de 7 zile, asa cum scrie pe site.

| darrio2007 a răspuns:

Cum adica? Nu trebuie sa se duca el sa ridice coletul?

| răspundtot a răspuns (pentru darrio2007):

Ești și expert eMAG acum? site-urile românești sunt făcute pentru publicitate. Când în România ceva ce e absolut firesc ca la carte, se și întâmplă? Nu e vorba doar de eMAG ci totul

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai si cine sa se duca? Vecinii?

| răspundtot a răspuns (pentru suntserios):

Conform site-ului ei trebuie să vină la ușa ta

| darrio2007 a răspuns (pentru răspundtot):

„Nu e firesc să te duci tu după coletul tau".
Ai scris tu mai devreme.
Ce legatura are eMAG cu ce ai scris tu?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru răspundtot):

Informeaza te putin despre punctele de livrare eMAG de la posta si pe urma raspunde... da?

| Cristian86 a răspuns:

Poți merge mâine sa il ridici fără probleme! Din câte știu abia după 10 zile lucrătoare se reavizeaza un colet și se percepe o taxă!

| Nonolita a răspuns:

Au, cate raspunsuri aiurea! Doar Cristian86 a raspuns bine.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Nonolita):

Tu realizezi ca si raspunsul tau e aiurea nu. Din simplu motiv ca tu crezi ca raspunsul lui Cristian e corect,,

Cand pe site la eMAG scrie clar... cu bold chiar

"In momentul in care produsele tale ajung la oficiul postal te vom anunta prin e-mail sau SMS. Te rugam sa le ridici in cel mult 7 zile, altfel comanda ta va fi anulata automat."