| medex3 a întrebat:

Ce as putea cumpara unei prietene de ziua ei? Sunt invitata si nu am nicio idee. Face 14 anisori

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! eu zic sa ii iei ceva din cultura pe care o pasioneaza(zic si eu asa)
daca ii plac animalele ii poti cumpara un catel(de preferat un pui de bulldog pentru ca sunt foarte draguti sau un chiuaua)
daca ii place sa fie la moda cumpara-i niste haine in functie de culoarea parului sau a tenului.
daca are o cantareata preferata ii poti cumpara un album.
daca iti place ce am scris mai sus poti sa ii cumperi ceva de acolo iar in punga de cadou sa mai pui, nu stiu, o poza cu voi doua si pe spate si ii scrii un mesaj.

SUCCES si sper ca te-am ajutat

13 răspunsuri:
| zeenath a răspuns:

Poate gasesti ceva pe blogul meu, se pare ca bijuteriile facute de bine merg foarte bine pentru varsta de 14 ani;) www.angelahaq.blogspot.com

| gabriela007 a răspuns:

Daca nu cunosti bine acea fata, nu trebuie sa ii cumperi parfum, caci poate nu cunosti preferintele.Trebuie sa-i cunosti culoarea preferata. Ii poti cumpara o bratara, o palarie cu flori,( sau cu ceva cei place), o pereche de pantofi( acum sunt tenisii colorati la moda) etc. Sper ca ti-am fost de ajutor

| Locre a răspuns:

Un parfum, o bratara, o pereche de cercei, un deodorantlaughing, sau te poti plimba prin oras sa vezi daca se incadreaza si in buget. Good luck!

| rapidista a răspuns:

Un tricou(bluza) pentru ca e mai greu sa greseti masurile in situatia asta (la tenesii, blugii nu poti ghici asa usor marimea), accesorii, sau daca mai ai timp ii poti personaliza ceva cu un mesaj care ii place (versuri din melodia favorita, un status pe care ai observat tu ca il adora)

| Black_Cherry a răspuns:

Pai tu o cunosti ar trebui sa stii ce ii place.
ii poti lua:
- o carte interesanta pe care si-o doreste

-accesorii

-albumul canteretei ei preferate

-ochelari de soare

-ceva de plus

-un parfum

mai bine o intrebi ce ar vrea
sau poti sa pui bani ca mai multe prietene si sa ii luati un cadou mai mare sau sa strangeti cam 100 de lei, cumparati cea mai mare punga de cadou pe care o gasiti si ii puneti intr-o ciocolata iar ciocolata in punga si ziceti ca n-ati avut bani de cadou ca e crizahee hee

| madaa a răspuns:

De la 14 ani incepe deja adoloescenta cumparai ceva farduri daca este genul sau parfum creme naturiste sau un sapun natural sunt super!winking mult succes

| serioousfresh a răspuns:

Hmm depinde de personalitatea ei o haina la care se tot uita de multa vreme si nu isi permitea sa si-o cumpere, un accesoriu, ceva pentru camera, ceva in culoarea ei favorita...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi super sa-i iei niste haine daca-i sti marimea
daca e blonda i-ai haine inchise la culoare ceva albastru metalizat sau bleumarin
daca e roscata i-ai ceva deschis poate alb sau mai bine crem sau galben
daca e satena i-ar sta super cu verde sau albastru nu prea inchis nu prea deschis
daca e bruneta i-ar sta bestial in crem sau in kaki
i-ai tricouri sau bluze dupa culorile de mai sus in functie de culoarea parului. daca ii iei tricou i-ai ceva cool ceva in trend cu un model inflorat, poate cu fluturasi sau i-ai o bluza SUBTIRE din BUMBAC nu sintetica frumos decupata la spate poate cu o funda MICA in fata. i-ai niste pantaloni sau o fusta cool dupa:
ten deschis la culoare:ceva inchis poate un negru deschis un negru pal sau unul aprins
ten masliniu:ceva alb sau galben
ten negru:nu alb sau negru! verde sau albastru de preferat vernil sau kaki
ten galben:albastru metalizat bleumarin sau roz
i-ai ceva la moda!
pantofi:daca i-ai luat ceva gen sport ar fi perfect sa-i iei niste bascheti inalti cu limba lunga nu albi! daca i-ai luat ceva cool i-ai tot bascheti daca i-ai luat ceva elegant ar fi bune niste sandale decupate sauniste pantofi roz cu toc
daca ai luat ceva cool rock sau sport ia o sapca asortata cu ceea ce ai ales mai sus sau daca ai ales ceva elegant i-ai o palarie cu fundita mare

SUCCES!

| babygyrl a răspuns:

Ceva ce crezi ca ii va placea, ceva vestimentar, o bijuterie ceva, o floare in ghiveci. Gasesti multe idei

| RoxiutzaRux a răspuns:

Ceva simbolic care sa ii aduca aminte de tine!happy

| BountyLoverXD a răspuns:

Ceva, un jurnal

| hehro a răspuns:

Poti sa-i cumperi un sapun si un spray. asa se facea candva.

| AiDa_5611 a răspuns:

Pai in primul rand o fotografie cu voi doua, apoi ceva de imbracaminte/incaltaminte. Daca stii ca e un pic mai pretentioasa, ii poti lua un parfum care stii ca-i place sau bijuterii(coliere, bratari, inele, etc.). Bafta!