| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna numarul 666?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Numarul Fiarei

70 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Cum adica daca il primesti?

| Delia 75 a răspuns:

Apocalipsa 13:18 demonstreaza ce Dumnezeu minunat avem. Ca sa nu ramana nici un dubiu cine este fiara al carui semn va fi impus locuitorilor pamantului, Apocalipsa mai da o posibilitate de identificare. Numarul fiarei, care este 666, arata clar ca fiara este o putere politico-religioasa, si nicidecum un cod sau un cupon de plastic. Mai mult, 666 nu este un numar aritmetic ce se va scrie pe frunte sau pe mana, vizibil sau invizibil, ci este un numar de om, care poate fi socotit, nu citit. Biblia spune ca trebuie o minte plina de intelepciune pentru socotirea acestui numar. Ca in orice problema de matematica, si in socotirea numarului 666 trebuie sa pornim de la un factor cunoscut. In primul rand, este un numar de om, si nicidecum o cifra sau un numar aritmetic. Al doilea lucru pe care il stim este faptul ca 666 este numarul fiarei, si nu al lui Pitagora sau Aristotel, matematicienii lumii. Si acum, considerand ca fiara este papalitatea, deci numarul 666 este numarul sistemului catolic, gasim ca pe coroana papala este scris un nume: "VICARIVS FILII DEI".

| anastazzia21 a răspuns:

666 in mitologia crestina este numarul fiarei. 666 este numarul vehiculat in vechiul testament ca fiind pecetea raului care va fi pusa pe mana sau pe frunte de catre fiara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Numarul 666 este al fiarei. Pentru asta trebuie sa ne ferim de acest numar, chiar daca va trebui sa murim de foame, de sete, etc.
Daca primesti numarul, esti al diavolului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este o cifra formata din trei cifre!
Ce idioti is aia care nu stiu!rolling on the floor...rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nr. 666 este un numar al diavolului si nu e de glumit daca il primesti esti al lui celui rau.
este numarul fiareisad din pacate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inceputul domniei Satanei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este numarul care face legatura dintre satana si un om

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta te intrebam eu pe u

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Impulsul fiare, eu tot nu am inteles

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu dar as vrea sa stiu big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O porcarie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nr lui satana...asa stiu eu niste baietii mi-au spus si mie.....au zis ca cei care au curaj sa sune noaptea la ora12:00 la 666 nr satana divine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nr. este al fiarei feritiva cat puteti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce inseamna numarul 23

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In vechiul testament numarul 666 credeti-ma ca nu insemna absolut ninic negativ sau demonic era pur si simplu un bir de 666 de talanti de aur primiti anual de catre imparatul Solomon.Multa lume se intreaba de ce chiar acest numar... Explicatia mea proprie si personala este aceasta:ca numarul 666 inseamna exact 2/3 dintr-o mie(in fine 666 perioada 6)dar vreau sa spun si sa intreb (din acest punct de vedere, al 2/3 dintr-o mie)de ce nu s-a gandit nimeni la detaliul asta de ce nu 555 sau 777 sau 328 sau 7326 etc. vreau sa spun ca diavolul vrea mai mult de o jumatate din populatia lumii sau din orice adica vrea 66.6% din tot. Vrea ca 1/3 sa aiba Dumnezeu iar el(satan) restul. Sper ca m-am facut inteles. Este o opinie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lol.eu in buletin am un numra si e fix 666

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai vorbiti prostii 666 nu este numarul diavolului in alfabetul ebraic se repeta numarul 6 de 3 ori si asta inseamna Nero imparat nu alte prosti precum diavolul astea sunt aberatii spuse de oameni...

| adib a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai sa spunem ca ai dreptate tu, dar de ce nero imparat? sa nu-mi zici ca era brunet sau african...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

23 e nr fiarei?

| adib a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca sa ai un pic de bun simt cand cineva vorbeste de un asemenea subiect care nu intamplator ingrijoreaza o multime de lume si nu orice lume ci persoane ce au studiat...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Numarul anticristului

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E o superstitie prosteasca.cine crede in ea si in apocalipsa sunt niste tampiti.

| adib a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca sa cauti raspunsul daca te intereseaza cu adevarat si apoi poti sustine ceea ce zici

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-am nascut cu un semn pe umarul stang 6 la 17 ani mi-am tatuat incontinuare inca doii de sase de atunci noptile pentru mine sunt un calvar ma visez print cu o armata de soldati mergand numai prin rauri de sange si cadavre credeti-ma nu va jucati cu acest numar

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce inseamna 666? eu sp ca este o fantoma sau ceva misterios:-ss

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nr. 666 este numarul fiarei satana :-p

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Numarul Fiarei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu cred in asa ceva, cea mai tare faza a fost ca seria mea de buletin are numarul 666
dar na o simpla coincidenta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu ca este nr.fiarei.iar eu l-am avut cand am fost mic pe mana.asta ce inseamna? mie mi-a disparut dupa ce l-am identificat.se vedea doar cand ma enerva cineva si ma incordam. mi se arata nr[666]pe mana format din vene. sper ca acum nu-s slujitorul fiarei. sper din tot sufletul.pentru ca am avut destule probleme grele in viata si sper ca de acum incolo sa nu mai am probleme si sa am o viata fericita alaturi de prietena mea laura.acum ca a disparut nr. spersad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nr. 666 este nr diavolului deoarece asa scrie in BIBLIE