| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna numarul 666?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Numarul Fiarei

70 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-am nascut cu un semn pe umarul stang 6 la 17 ani mi-am tatuat incontinuare inca doii de sase de atunci noptile pentru mine sunt un calvar ma visez print cu o armata de soldati mergand numai prin rauri de sange si cadavre credeti-ma nu va jucati cu acest numar

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce inseamna 666? eu sp ca este o fantoma sau ceva misterios:-ss

| xXSpikeXx a răspuns:

Numarul 666 inseamna sfarsitul lumii. sau cum se se zice in biblie nr. fiarei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nr. 666 este numarul fiarei satana :-p

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Numarul Fiarei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu cred in asa ceva, cea mai tare faza a fost ca seria mea de buletin are numarul 666
dar na o simpla coincidenta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu ca este nr.fiarei.iar eu l-am avut cand am fost mic pe mana.asta ce inseamna? mie mi-a disparut dupa ce l-am identificat.se vedea doar cand ma enerva cineva si ma incordam. mi se arata nr[666]pe mana format din vene. sper ca acum nu-s slujitorul fiarei. sper din tot sufletul.pentru ca am avut destule probleme grele in viata si sper ca de acum incolo sa nu mai am probleme si sa am o viata fericita alaturi de prietena mea laura.acum ca a disparut nr. spersad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nr. 666 este nr diavolului deoarece asa scrie in BIBLIE

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apocalipsa vb de o femeie calare pe fiara 17:3 si stim ce este cititi atent ap 20:4 e vb de inchinare totul se petrece la parte spirituala, Isus a vb de incinare in duh Ioan 4:24 Fiara Balaurul este Roma icoana, este Ecumenismul CEBisericesc nu cip si alte...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba cine a inventat numarul asta de unde stiti ca este al fiarei si din astea?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Semnul diavolului

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am auzit ca inseamna nr diavolului da...acum nu's nigura m-am luat si eu dupa spusele altora nust daca e adv
winking oricum...:*:*:*:*:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce inseamna 666

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Satana

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ca esti rau cu Dumnezeu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un tampit d anonim spune ca este : "o cifra formata din 3 cifre"... esti tampit bai baiatulelaughing... poate un numar format din 3 cifre.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

666=>Numarul Satanei, un semn foarte rau, care reprezinta ziua, luna si anul domniei celui rau(ziua 6, luna 6, anul6).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai fiti asa de tampiti Nu inseamna nimic! In biblie nu specifica ceva de acest numar!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vad ca va invartiti in jurul cozii aiurea. numarul 6 este numarul maxim al pacatelor iar satan a facut de 3 ori 6 de aia are 666. 6 este numarul maxim al pacatelor iar 7 este numarul perfectiunii. si daca ati fost atenti unde scrie acolo in biblie ca Isus vindeca bolnava care sufera de 18 ani... oare de ce 18 ani pentru ca 18 este 6x3...ganditi putin. sanatate numai bine si Dumnezeu sa va ajute

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E rau de tot crying daca ai semnu pe tine sau daca il faci crying
eu am vazut nr 666 pe un cartof crying

| Dariuta a răspuns:

Mai bine nu ti-as spune pentru ca nu este bine sa inveti de acum big grin tongue

| stefygamax a răspuns:

La cu raspunsu anonim:lol, eu in buletin am numar fix 666 esti de-al diavolului! TAM, TAM, TAM, TAM!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai si cum il primesti?

| piscot_4157 a răspuns:

Nr 666 e numarul diavolului

| KurseMarkSasuke a răspuns:

Se zice ca au fost 3 destia care au trait 6 ani pe pamant: dr acu mo artea si sat ana

| slyde a răspuns:

Mda... eu stiu ca nu e al fiarei...happy ati credeti ce vreti dar nu e numarul fiarei.happy

| piscot_4157 a răspuns:

Nr 666 e nr diavolului

| Andu96 a răspuns:

Taicamiu are numarul asta la masina si nu a patit nimic!laughingWOW!rolling on the floor

| krudit a răspuns:

Nr. diavolului? Nr. Fiarei? Nu vb timpenii!, 666- reprezinta viata, speranta.
Acest numar reprezinta atomul de carbor. Inca din fizica, chimie biologie se stie ca atomii de carbon is la baza tuturor formelor de viata cunoscute pe pamint.
Atomii de carbon sunt component de baza a vietii, iar Carbon-12 este forma cea mai raspindita de carbon pentru aproximativ 99% dintre toate formele cunoscute pe baza de carbon. Izotopul de carbon contine 6 protoni, 6 electroni, si 6 neutroni deci 6-6-6.
Dupa oxigen, al doilea element prezent in corpul uman este Crbonul-12, de asemenea carbonul-12 e unul dintre cele 5 elemente care compun AND-ul uman. Asa ca asta nu este numarul fiarei ci este numarul carbonului-12 care este baza corpului fizic al omului in legatura cu Universul fizic.