| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna numarul 666?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Numarul Fiarei

70 răspunsuri:
| krudit a răspuns:

P.S. Dacii stramosii nostri aveau simbolul 666 si era un symbol sfind care semnifica viata. Este interesant si faptul ca aceasta cifra apare in rugaciunea unei femei gete, Zamolxiene, gasita pe o placa de marmor la Tornis unde scria: "AYRELIA BENERIA SYN DIO SYN ZE SASE TRI KAI TETHI GATRI AYRIS NONAM NIASCHARIAN." (Stralucitoare curate mareata doamna sunt credincioasa sunt cu trei de sase te rog cindva sa ma ajuti sa renasc).
Citind doar primele litere in acrostih avem formatia ABT SSS KAN: "Cu 666, de ani" aceasta fiind semnul la care se inchinau cei inorsi la adevarata religie, semn care se purta pe maina dreapta sau pe frunte.

| VanillaChocolate a răspuns:

666 este numarul generatiilor care au existat pe Pamant din momentul creatiei primilor oameni.Primii oameni au fost creati acum aproximativ 13.000 de ani, iar o gemeratie umana este estimata la o medie de 20 de ani, deci daca se multiplica 666 cu 20 rezulta 13, 320 de ani.Generatia nascuta la inceputul Anilor Apocalipsei in 1945 al erei Crestine, afost de fapt a 666-a de la momentul creatiei primilor oameni.
666 este "numarul de Om",nr oamenilor care s-au nascut incepand de la creatie, in alte cuvinte, numarul de generatii.
Apocalipsa nu inseamna sfarsitul lumii ci inseamna revelatie.

Cititi cartea Design Inteligent miscarea raelianahappy

| Julinitza a răspuns:

Nr.666 reprezinta nr.diavolului.Cand se va naste un copil care v-a avea scris pe corp nr.666 vizibil sau mai putin vizibil inseamna ca este fiu al deavolului si atunci va sosi sfarsitul lumii...deci ferestete de acest nrsad!

| Homerillum_Homer_1980 a răspuns:

Cine l-a creat pe Dumnezeu?
Care este adevarul despre numarul 666?

Dumnezeu: Constiinta infinitului [Actualizat: 02. 04. 2012]
http://foc-in-agora.blogspot.de/

| adib a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai sa spunem ca ai dreptate tu, dar de ce nero imparat? sa nu-mi zici ca era brunet sau african...

| adib a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca sa ai un pic de bun simt cand cineva vorbeste de un asemenea subiect care nu intamplator ingrijoreaza o multime de lume si nu orice lume ci persoane ce au studiat...

| adib a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca sa cauti raspunsul daca te intereseaza cu adevarat si apoi poti sustine ceea ce zici

| Surugiu_Sebastian_2000 a răspuns:

Frate,666 e numarul fiarei, insa uni zic ca 666 e un numar diabolic

| Revelation7727 a răspuns:

666 se refera la nr. diavolului.
Im apocalipsa, este scria faptul ca cel intelept sa socoteasca acest număr.
Multi certetatori cred ca 6 este numărul pentru om in scriptura, iar nr 3, nr pentru Dumnezeu.
Punând cap la cap aceste detalii, 3 de 6=666=un om care se face pe el insusi Dumnezeu.

| Metin2Minecraft a răspuns:

O cifra din 3 numere