| Lkjwi a întrebat:

Ce se intampla daca refuz un colet de la epantofi? Platesc ceva? (Costul de livrare imi apare ca este 12 lei). Voi cum ati procedat daca ati fost intr-o situatie ca asta? (Ati comandat ceva doar ca v-ati razgandit si nu ati mai putut anula comanda)

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Dai dovada de lipsa de caracter. Mai ales ca vad ca ai mai multe comenzi la care vrei sa renunti. Daca nu e o situatie speciala pentru care sa renunti, asta e. Trebuia sa te gindesti bine inainte de a face comenzile. Razgindeala nu trebuie sa intre in calcul aici. Daca faci asa mereu in viata de zi cu zi, nu obtii prea mult de la ea.

| Lkjwi explică (pentru cristi202):

Am pus intrebarea de mai multe ori formulata diferit ca sa primesc mai multe raspunsuri. E prima data si nu stiu cum functioneaza lucrurile astea. Ai sa dai un sfat sau doar critici?

| cristi202 a răspuns (pentru Lkjwi):

Nu e formulată diferit. Aici e de la epatofi. La alta e de la H&M.
Nu te costa nimic, dar nu e frumos ce faci. Cineva va plăti pentru greșeala ta, costul transportului, de regulă firma care trimite. Și ai pus și niste oameni să facă treaba degeaba, sa îți impacheteze și să trimita. De aceea ți-am dat acel răspuns. Nu e corect sa ii faci pe alții să miște lucrurile, ca mai apoi tu sa te schimbi, de parca te-ai juca cu lucrurile astea.

| chansealer a răspuns:

M am rugat l a Dumnezeu

| Lkjwi explică:

Imi dau seama ca nu e un lucru minunat sa refuzi o comanda. Am incercat sa o anulez, am sunat la numarul de telefon disponibil si nu s-a putut. Ma aflu intr-o situatie dificila in momentul asta si as vrea sa stiu ce s-ar intampla daca l-as refuza.

| cristi202 a răspuns (pentru Lkjwi):

Daca ai incercat sa o anulezi, atunci nu e doar vina ta.