| oceanoflove a întrebat:

Cei care dati comenzi este posibil daca o comanda ce urmeaza sa fie livrata de fan courier sa fie redirectionata spre un punct de ridicare (stiu ca dpd poate si cargus) chiar daca atunci cand a fost plasata pe site nu s-a mentionat de redirectionare?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intai vine acasa sa aduca pachetul si daca nu este nimeni acasa, abia atunci duce pachetul in depozitul lor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti vorbi cu curierul cand primesti sms cu pin si sa ii spui sa o lase la depozit ca o ridici tu... daca la asta te referi

| oceanoflove explică (pentru suntserios):

Da in caz de nu sunt la adresa. Stiu ca dpd iti trimite sms cu o zi inainte de livrare sa te intrebe (prin link) daca vrei sa redirectionezi spre un punct de livrare. Ma gandeam ca face si fan courier la fel.

| suntserios a răspuns (pentru oceanoflove):

Fan trimite în ziua livrării SMS cu pin și Nr curierului.

| mihai69 a răspuns:

Fan au deja și ei puncte de ridicare gen easybox. Despre DPD știu sigur că dacă la prima tentativă de livrare nu te găsesc acasă, pun coletul la "box" (cu condiția să încapă). Posibil să aibă și FC o opțiune asemănătoare.
De ce nu întrebi la ei direct?