| Kis_Zoltan_1956 a întrebat:

Celor care cumpara de pe reteleleinternationale, in speta Ebay! Sa NU cumparati produse deoarece nici produsul si nici banii achitati nu veti vedea.Eu am comandat 3 produse achitate ca in final sa raman atat fara bani cat si fara produse.

2 răspunsuri:
| cinewa a răspuns:

Se stie ca livrarea produselor din retele internationale, gen Amazon sau Ebay, este problematica in Romania, in primul rand datorita antecedentelor, cand romanii au incercat sa fraiereasca comerciantii in orice mod posibil. Prin urmare, multe firme internationale livreza in Romania doar obiecte mici, nu foarte valoroase, sau deloc. Totusi, ar fi trebuit sa te anunte daca livrarea in Romania nu era posibila.

| Kis_Zoltan_1956 explică (pentru cinewa):

Problema este ca am fost anuntat ca coletul a fost trimis ca, ulterior sa ma anunte ca vanzatorul nu mai figureaza pe Ebay, iar recent efectiv a disparut total comenzile.Doar pe contul Paypall este evidenta ca am achitat produsul.Anterior am mai cumparat de pe Everbuying dar si acolo dupa multe luni de zile intarziere am primit produsele.Deja nu mai stiu in care sa mai am incredere pentru a comanda ceva?