| AlexanderTheG a întrebat:

Am comandat de pe ebay ceva in valoare de $47!
Respectivul mi-a spus ca acesta e pretul final cu tot cu transport, produsul este din Hong Kong, cine imi spune cum preiau pachetul? Tin sa apreciez ca sunt din Alba-Iulia!
Ce ar trebui sa fac ca sa ridic pachetul si unde ar trebui sa ma duc ca sa il iau?

Răspuns Câştigător
| ElizzaTPU a răspuns:

Eu am primit luna trecuta trecuta un colet din china.Mi-a venit coletul acasa prin usps, pe la 5 dupa amiaza.M-au sunat cei de la vama sa ma anunte ca am un colet, sa le trimit copie dupa CI prin mail, ca am de platit 120 ron si ca-mi va fi livrat in 2-3 zile prin usps.Deci daca produsul este din Honk Kong cu siguranta vei mai platii o taxa + tva at cand ridici coletul.
Cere un tracking number de la vanzator ca sa poti vedea pe net unde se afla coletul, daca a ajuns in tara.Zi frumoasa!

1 răspuns:
| MisaMoe a răspuns:

Salut George! Ei bine...din propria experienta stiu ca o sa te sune cineva de la o firma(gen DHL) si o sa te intrebe cand esti acasa ca sa-ti aduca pachetul.Plata transportului se face pe loc.