| Alecsanndraa a întrebat:

Cine are cunostinte despre ebay?
Ma intereseaza sa stiu care este faza cu taxele si cu vama.Sunt din Bucuresti. daca comand din china de exemplu unde imi vine pachetul.din moment ce sunt din Bucuresti trebuie sa ma duc pana la vama? Si am inteles ca daca depasesti o anumita suma platesti taxe vamale.
Ma poate lamurii cineva?

3 răspunsuri:
| ElizzaTPU a răspuns:

Uite un blog interesant despre cum sa faci cumparaturi pe ebay, sper sa tee ajut http://www.adrianstoian.ro/cumparaturi-de-pe-ebay/

| mgtow a răspuns:

Plata se realizeaza cand faci comanda direct si vin costurile integre de transport, o sa fie mult si nu merita sa dai bani pe ceva care e pus ca si cum se vinde pe okazii in Romania.

| sharky88 a răspuns:

Am comandat eu din China si pachetul mi-a venit la posta 66(stadion ghencea). Vorbeste ca pe colet sa iti scrie ca este cadou si ca valoreaza 14 dolari pentru a scapa de tva.Vamesu are dreptul sa iti deschida coletul daca i se pare ceva suspect