| eusuntcipi a întrebat:

Buna TPU.
Voiam sa-mi comand niste lucruri de pe Amazon, dar nu sunt sigur 100% de acest lucru. Mi-e frica sa nu dau de niste stricaciuni si dupa raman cu banii dati. Plus de asta cred ca dureaza foarte mult pana ajung si se platesc taxe vamale, dar taxele vamale doar din USA se platesc, am inteles. Ce ziceti, merita? As vrea sa comand pana in 300€ ce mie mi se pare o suma destul de mare si nu vreau sa pierd banii degeaba. E legit Amazon? Sau eBay. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Amazon.com cel din America face livrări numai de CD/DVD-uri, albume, cărți, electronicele din păcate nu le trimit sau electrocasnice.
Îți sugerez sa comanzi de pe amazon.de sau amazon.co.uk, cu toate că și acolo te avertizează când pui la coșul de cumpărături produsele dorite te atenționează dacă îl livrează sau nu în România. De pe Amazon comanzi cele care au recomandări doar așa nu vei fi dezamăgit. Am comandat de pe toate 3 și de fiecare data am fost mulțumită.
Amazon nu este ca și ebay. Pe Amazon sunt magazine cunoscute, pe ebay atât magazine, second-hand cât și utilizatori gen PFA, foarte multi din Asia. Pe Ebay daca ceva nu ți-a plăcut poți returna, atât și pe Amazon. Daca pe ebay nu ți-au trimis produsul și ți-au sustras banii din cont poți să îi ceri înapoi, chestia asta pe Amazon nu ți se va întâmpla niciodată de a nu fi livrat vreodată. Pe ebay e recomandat să plătești cu PayPal pentru recuperarea banilor, pe Amazon ai varianta de plata numai cu cardul bancar.

1 răspuns: