| AddaaKwon a întrebat:

Am o intrebare, daca vreau sa comand un produs de pe eBay (O peruca cosplay) iar acesta vine din China, trebuie sa mai platesc taxele vamale chiar daca scrie ca e free shipping.?
Multumesc.

Dau funda.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Expedierea e una, taxele vamale - alta.
Da, dacă produsul vine din afara UE, plătești vama la el, dacă e un produs care se taxează. Vezi codul vamal al RO pentru detalii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing Cum sa cumperi de pe eBay? Nu ai citit si tu?
"Produsele de pe eBay nu se transporta in Romania"

| AureliusTPU a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e adevarat, unele produse nu transporta dar arata daca da sau nu livreaza si in Romania.Asa ca nu vorbi prostii ca transporta si in Romania.

| IonutRM a răspuns:

In caz ca chinezii il trimit ca si "cadou" nu ca si produs achizionat, nu va fi nevoie de plata vreunei taxe.Dar asta poti discuta doar cu ei.