| Cioskchovik a întrebat:

Cine poate sa-mi spuna ce taxe se percep pentru transportul produselor de pe Amazon in Romania pe langa pretul obiectului comandat?
Nu raspundeti fara sa cunoasteti.

Răspuns Câştigător
| DarkXMihai a răspuns:

Iti scrie pe pagina de comanda cand confirmi. eu mi-am cumparat kinect-ul de acolo si am mai dat 10 lire pe transport

3 răspunsuri:
| gigel68 a răspuns:

Daca pretul obiectului comandat (din afara ue) depaseste 45$ (posibil sa fie alta suma acum) mai platesti tva si vama (vama este un procent din pretul produsului, stabilit in functie de tipul/categoria din care face parte produsul, dupa niste tabele aflate la posta/vama). vama mica se plateste pentru pachetele inscriptionate cu TOYS (jucarii). cateodata (e la alegerea vamesului) la pachetele inscriptionate cu GHIFT nu se plateste vama sau tva.

| Cioskchovik explică:

@gigel68 Este evident ca aveam de gand sa cumpar de pe amazon.uk si nu trebuie sa platesc vama. Intrebarea era alta.

| ralgal a răspuns:

Detalii despre preturile de trimitere gaesti aici http://www.amazon.co.uk/......splay.html
Sau mai simplu iti creezi cont introduci datele de livrare si pe ultima pagina(inainte sa confirmi) iti va da posibilitatea de a alege livrarea si iti va afisa exact costul. De exemplu pentru un PS 3 livrarea e 9. 90Lire.