| Alexandru9971 a întrebat:

Credeți că e reala chestia cu "the box" de pe Facebook? P.s pentru cei care nu știu, dai 500 de lei și ai o șansă de 16% sa îți pice iphone, dar ai un telefon garantat. Ce ziceți, băieții sunt serioși?laughing))

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Aham...

Să presupunem că participă 100 de oameni care le dau câte 500 de lei, adică în total ar încasa 10.000 de euro. Dar ar trebui să ofere 100 de telefoane dintre care 16 să fie iPhone-uri.

Doar cele 16 iPhone-uri costă peste 12.000 de euro (presupunând că dau niște iPhone-uri noi).

Deci lor ce le-ar ieși la afacerea asta dacă ar fi pe bune?

| suntserios a răspuns (pentru johnnny123):

Mai de graba

"Să presupunem că participă 100 de oameni care le dau câte 500 de lei, adică în total ar încasa 10.000 de euro. "

PUNCT. Aici se termina happy

6 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Nu, ai mare grija că sunt facaturi. Dai datele de cont bancar și cei care au conceput au acces la contul tau și așa... se servesc cu orice bănuț pe care îti vin.

| Simpatic a răspuns:

Numai credeti toate prostiile si inselatoriile facute tocmai pentru a lua banii naivilor

eu as da nu 500 lei ci 50k euro daca cineva imi da un Bentley la o tombola de astawinking

Daca ceva e prea frumos sa fie real, ATUNCI NU ESTE!

| Violleta2022 a răspuns:

Este pacaleala!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aha, vezi sa nu.

| Dragobeta a răspuns:

Reala... pacaleala! rolling on the floor