| Essen a întrebat:

Cu ce se asorteaza ceasul de mana? FUNDA pentru un ghid ok. Vreau sa imi iau un ceas, mai scump. Ma gandeam sa aiba curea de piele neagra, iar cadranul eventual tot negru, sa se poate asorta cu blugii negri sau pantofii de aceeasi culoare.
Ce ziceti daca este argintiu, cu ce se asorteaza? Vreau cateva indrumari in aceasta privinta. THX

Răspuns Câştigător
| Minnie a răspuns:

Parerea mea, mai simpla si cu mai putine cuvinte, este sa-ti cumperi un ceas cu curea de otel iar cadranul il alegi sport (adica digital) sau elegant (analogic) sau o combinatie intre cele doua (ceas cu doua tipuri de afisaj) si astfel te vei asorta la orice fel de tinuta.Mai intai se observa curea unui ceas si apoi cadranul. Daca sare in ochi o curea de piele la un trening sau blugi mie nu-mi place sau o curea de cauciuc la un costum.Asa, cureaua de otel se potriveste si la costum si la blugi. Apoi cadranul il alegi dupa cum iti place.Am cumparat pentru cadouri 3 ceasuri de firma cu curea de otel si nu am dat gres indiferent de cum se imbraca acea persoana si apoi am ales cadranul in functie de slujba si stilul de imbracaminte al "destinatarului" cadoului

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti alegi un model de ceas clasic, cureaua ceasului se asorteaza cu pantofii (de obicei negri), si cu cureaua de la pantaloni (tot neagra). Daca preferi pantofi bej, cureaua de la pantaloni trebuie sa fie tot bej si cureaua de la ceas la fel. De cadranul ceasului nu-ti face probleme, producatorul l-a facut din start sa se asorteze cu cureaua deci nu ai cum sa gresesti.
Daca preferi un ceas modern cu curea metalica, variantele sunt pe auriu si pe argintiu. Cureaua aurie se asorteaza in primul rand cu verigheta (sau bratara) de aur galben, culoarea argintie la un ceas scump se asorteaza cu verigheta (sau bratara) de aur alb sau platina.
Mai departe daca te imbraci foarte elegant iti mai ramane sa asortezi butonii de camasa si acul de cravata la ceas (nu invers fiindca ceasul e cel mai scump, deci intai alegi ceasul si dupa aia butonii si acul de cravata).
Si ultima in toata treaba asta e cravata care nu poate fi in contrast cu ceasul.
Daca te imbraci mai casual, gen blugi - pantofi - camasa si fara alte bijuterii ai doar o singura problema: cureaua de la pantaloni sa fie la fel cu culoarea de la pantofi; in rest se accepta cam orice stil de ceas, cu o singura conditie - sa nu faci vreo combinatie gen curea de ceas bej si curea de pantaloni neagra. Curelele metalice merg ambele culori. Si bineinteles - regula de aur a asortarii culorilor: niciodata sa nu ai si bej si gri in acelasi timp pe tine :D (stiu ca unii poarta, dar aia sunt necunoscatori si atat).
Becali isi asorteaza ceasurile foarte bine, daca te iei dupa el la culori si stil n-ai cum sa gresesti; o sa pun linkuri, poate sunt mai multi curiosi
http://www.gsp.ro/......81724.html
http://relansat.wordpress.com/2010/03/18/camatarii-fotbalului-romanesc/ aici si-a asortat butonii cu marginea aurie la ceas si cu culoarea de baza albastru la camasa
http://www.businessmagazin.ro/......ua-4917075 si aici uite-l pe Tiriac cu un ceas bej asortat la dungile camasii si la culoarea cravatei (Tiriac nu poarta alte bijuterii, nici macar verigheta).
Patriciu mai are ceasuri scumpe dar omul e relativ neglijent cu felul in care se imbraca, la fel si Verestoy, iar pe Vantu nu-l intereseaza trecerea timpului, el n-are ceas la mana aproape niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici: http://www.originals.ro/adidasi-haine-accesorii-ads.php?cid=31652 Cele mai tari brand-uri: Nike, Adidas, Puma, Reebok, Ecko Unlimited, Ecko Red, G-Unit, Zoo York, DC Shoes, Adio, Osiris (adidasi, haine, accesorii 100% originale ) si nu numai in cel mai tare magazin online din Romania cu cele mai mici preturi. Livrare in toata Romania! Comanzi acum, maine ai produsele ! Produsele se pot returna fara nici un motiv ! Nu ai cum sa ramai nemultumit !