| Lavu7 a întrebat:

Cum adică un produs este în stoc?
Şi dacă înseamnă că nu mai e pe piață, acesta reapare?

5 răspunsuri:
| Rpgdei a răspuns:

Pe stoc adică nu mai este în acel magazin, de obicei se afiseaza daca va mai apărea

| relian a răspuns (pentru Rpgdei):

Si tu ai dato de gard, cum adica Nu mai este? Aia e ca tocmai DA este in magazin il au aia inseamna.Pfff m-am lamurit laughing

| ThePrinceJoker a răspuns:

Produsul este in stoc inseamna ca il au spre vanzare
Daca nu mai e pe piata posibil sa reapara sau cel mai probabil sa dispara definitiv

| AssoX a răspuns:

Ce dracu? Nu stii ce inseamna stoc?

| AlexNab0k0v a răspuns:

STOC, stocuri, s. n. Cantitate de bunuri (materii prime, materiale etc.) existente, la un moment dat, ca rezervă în depozitul unui magazin, al unei întreprinderi, într-o piață în vederea asigurării continuității producției sau a desfacerii. – Din fr., engl. stock.

Dacă nu mai e pe piață înseamnă că acest produs nu se mai vinde pe piața pe care-o accesezi. Poate să reapară, dar există posibilitatea să nu, din diferite motive, de exemplu nu este un produs căutat sau produsul este "discontinued" (nu se mai produce) sau probleme cu importul, etc. etc.