| TheGentleman a întrebat:

Cum anume funcționează exact Genius? Am comandat acum niște vinuri, suma totală149.45 și tot mi-au luat taxă de transport 50. Mă așteptam să fie gratuit. (produsele erau marcate cu Genius)...

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Transportul gratuit e daca ai luat de la eMag. Daca e de la partener nu mai e gratis

| TheGentleman explică (pentru suntserios):

Aaa, deci așa... Atunci de ce la toate articolele scrie Genius? e doar marketing? Mulțumesc pentru lămuriri. M-am liniștit

| Wr3nch a răspuns (pentru TheGentleman):

Eu am patit asa, am vazut ca trebuie comamdate separat ca sa vin gratis la easybox (inainte trebuia sa fie minim 10 lei, acum 30 pretul). Daca tu ai comandat de la mai multi vanzatori diferiti in aceiasi comanda de asta se plateste.

| suntserios a răspuns (pentru TheGentleman):

Nu neaparat.
sunt si alte avantaje la Genius daca nu e livrat de eMAG... retur 60 zile, livrare mai rapida, daca e la easybox transport gratuit peste 30 lei... depinde.

| sweetys a răspuns:

E o teapa. Eu de cand il am, nu am nici o oferta mai wow, fata de atunci cand nu il aveam. Ca sa nu zic de cost procesare plata. De faptul ca la unele produse mi se aplica taxe de livrare, la fel cum ai pati, scrie caa sunt prin genius. Si coduri de reducere, am ce are toata lumea. Oricum unele produse au livrare gratis daca sunt luate prin easybox. Deci e doar marketing si cam atat.