| adiana a întrebat:

Cum e mai avantajos sa vorbesc la telefon mobil? Cu cartela sau abonament?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Eu sunt adepta abonamentelor.Insa am vazut ca au aparut tot felul de oferte la cartele si destul de avantajoase.Ramane la lalitudinea fiecaruia.Eu sunt dependenta de abonamenttongue

12 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Este foarte avantajos dar sa vorbesti de pe telefonul altuia.
Nu conteaza ca e abonament sau cartela.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Eu sunt de aceeasi parere cu mlm. Abonamentele de la Cosmote au incluse cele mai multe minute in retea+min.in alte retele, si chiar merita. Tata are abonament si nu depaseste decat cu vreo 2 euro pe luna(are abonament de 6 euro-cel mai mic). Eu am cartela si de 10 euro vorbesc 3 luni(vorbesc cu 1 eurocent in retea si cu 9 eurocenti in celelalte retele).

Janina
| Janina a răspuns:

Eu am zapp si am nelimitat in zapp si 150 nationale... mie imi ajung sunt f multumita happy

Bula
| Bula a răspuns:

Depinde cat- si cu cine vorbesti!
Daca esti doar sunata, ese destul o cartela, sa ai numar.
In rest, fiecare modalitate are si avantaje si dezavantaje.
Sunt multe promotii pentru ambele variante, la toate firmele de telefonie mobila. Viziteaza-le, discuta cu personalul si...decide-ti singura soarta!

| andreutz a răspuns:

Abonament. daca stii ca te poti abtine happy

mlm
| mlm a răspuns:

Cu abonament este cel mai avantajos, mai ales in Cosmote, ai nelimitat in retea si in afara retelei ai minute.

| Delia 75 a răspuns:

Cred ca dupa noile tendinte ai avantaje si pe cartela si pe abonament. Cel putin la orange sunt niste oferte si la cartele dar si la abonamente ...eu am cartela uite ce benefici ai :
Dacǎ eşti utilizator Orange PrePay şi ai între 14 şi 25 de ani, alege opţiunile Orange Young şi ai:

* 400 de minute şi 400 de mesaje scrise, în reţea + 20 de minute pentru apeluri
naţionale şi internaţionale cu 4 euro/lunǎ
* 500 de minute şi 500 de mesaje scrise, în reţea + 30 de minute pentru apeluri naţionale şi internaţionale cu 5 euro/lunǎ, iar în prima lunǎ cu 4 euro.
Dar mai sunt si alte retela la care nu le cunosc ofertele interesaza te ca poate e mai avantajos.
Bafta.

| bozo a răspuns:

Depinde cat suni. Daca ai cartela si descoperi ca suni de mai mult de 10 euro pe luna este clar ca trebuie sa treci la aboonament. Fa o medie si vei afla.

| LuS[z] a răspuns:

Depinde dce cat de mult vorbesti la telefon.eu sunt pe cartela de cand ma stiu. mi se pare mai avntajos asa.la cartela ai un anumit credit de care poti vorbi non-stop pana se termina pe cand la abonament trebuiea platesti abonamentul propriu-zis plus ceea ce vorbesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu abonament. la orange sint acum niste oferte de abonament foarte bune, cu sute de minute incluse
www.orange.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Semnalul la cosmote lipseste in salina tg. ocna

| crissmarie a răspuns:

E mai avantajos la cartela...iti incarci cat credit ai nevoie, cartelele cosmote sunt cele mai avantajoase insa atentie la semnal...la iasi...este destul de slab...