| Cerby a întrebat:

Ce este mai avantajos cartela sau abanamentul? Eu nu prea vorbesc prea mult la telefon. Abonamentul ma costa 20 lei pe cand cartela 38lei. Daca imi incarc cartela odata ma tine pana consum minutele sau o luna de zile?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Creditul este valabil 1 luna, dar daca il consumi inainte de 1 luna, trebuie sa reincarci pentru ca altfel nu poti decat sa primesti, nu poti sa dai telefoane. Cartela e valabila 1 an.
Abonamentul e foarte avantajos daca nu faci depasiri si daca-l platesti la timp.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La 20 de lei normal ca abonamentul este mai avantajos.Eu am abonament de 30 de lei si am 2000 minute, 2000 sms in retea, 80 nationale si internationale fix +50 mb internet.Pe care nu ii folosesc pentru ca am wi-fi acasa.

| Doctorfishadi a răspuns:

Eu as zice Vodafone, la 5 euro gasesti o gramada de extraoptiuni la cartela.Personal nu imi place abonamentul pentru ca ai nu ai trebuie platit, cartela o incarci cand vrei si esti liber sa faci ce vrei!

| Cerby explică:

Amandoua aproape aceleasi lucruri.Cartela am castigat-o de la TPU(indygen) iar abonamentul este de la Vodafone.

| HAHAALEX a răspuns:

Cartela. Poti so reincarci nu dai bani in fiecare luna cchiar daca nu primesti telefon si in plus o poti schimba cand vrei.

| AnaKk1N a răspuns:

Cartela te tine o luna de zile.Mai rentabil ar fi pe abonament, dar depinde de preferintele tale. Ce ti se ofera in plus la cartela fata de abonament? Daca e ceva ce vrei neaparat si contine cartela, ia-ti pe cartela, dar daca nu(adica daca nu ai cine stie ce fel de preferinte) ia-ti pe abonament ca este mult mai rentabil.