| inna07 a întrebat:

E mai avantajos pe cartela sau abonament Vodafone?

13 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cel mai avantajos abonament la Vodafone este cel de la DIGI. laughing 5 Euro nelimitat in orice retea si 3000 de minute internationale. Tinand cont ca DIGI cand n-are releu in zona trece automat pe cel de la Vodafone poti sa spui ca ai abonament la Vodafone. Daca ai si TV de la DIGI si inca un telefon pe abonament platesti doar 4 Euro pe fiecare abonament.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Salontanul):

Nu e chiar asa mare diferență între ei Vodafone si digi diferenta mai mare de 100 lei intre ele nu e nici macar 80

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine te-a intrebat? Eu nu am intrebat nimic! Si vii acum, dupa 7 ani, sa judeci o situatie de atunci? De atunci s-au schimbat multe. Cei de la Vodoafone, fortati de concurenta cu DIGI si Telekom, au scazut preturile. Mai nou DIGI are releele sale. Etc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Salontanul):

Barosane nu trebuie sa ma intrebi tu nimic atata timp cat intrebarea fetei încă este aici pe site

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si daca fata a intrebat de ce imi raspunzi mie? Nu crezi ca-i lipsa de logica?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Salontanul):

Nu e ca vede răspunsul in comentarii. Si cu tine aveam de discutat de Vodafone de aia ti-am răspuns si ție

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

N-ai ce discuta cu mine, ti-am mai spus. Una ca subiectul nu este de actualitate si a doua ca nu te-am intrebat nimic. Probabil ca esti mai tanar si nu intelegi multe. Incearca sa intelegi ce-ti spun!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Salontanul):

Tu nu înțelegi multe nu trebuie sa întrebi tu nimic m-a deranjat ce ai zis tu acolo si ti-am zis direct când am văzut ai înțeles?

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-i de mirare ca la voi, la generatia tanara, testele PISA dau un procent de 47% de analfabeti functional. Mai sunteti si needucati si stati foarte prost cu limba romana. Incearca sa termini cu tampenia asta!

| GdX a răspuns:

Eu consider mai avantajos pe abonament. La cartela un euro costa 6 lei, la abonament este cursul euro din data emiterii facturii gen 4.5 lei. La cartela 10 euro sunt 60 de lei la abonament 45. Eu am trecut de doi ani la abonament.

| octav005 a răspuns:

Daca ai vechime pe abonament este mai avantajos. Dupa doi ani de contract poti renunta la el. si poti discuta alte costuri daca vrei sa prelungesti abonamentul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut abonament la Vodafone. Plateam 60 lei pe luna si aveam nel min se masaje nationale+Vodafone si 2 GB pentru trafic de date. Nu era deloc convenabil, mai ales in privinta internetului. Cand am cerut mai mult trafic de date mi-au inchis gura cu 1GB bonus pe care il primeam gratis timp de 6 luni. Dar nu au trecut doua luni pentru ca am renuntat la abonament. Nu imi ajungeau MB. La Brasov o reincarcare cu 6 Euro in reteaua Vodafone costa 35 lei. Cel mai ieftin pentru ca sunt si mai scumpe de atat. La 6 euro am 7 GB trafic internet + 1500 de ce vreau eu (/min/mb) + ca mi-a mai dat bonus 1500 de ce vreau eu. In plus este si programul Vorbesti, net primesti si Vodafone iti ofera trafic de date in functie de cat vorbesti la telefon. Maxim iti ofera 10 GB, dar eu nu am reusit aceasta performanta pentru ca maxim am primit 3GB.

Partea proasta este cu acei 1500 de ce vreau eu care sunt si minute si MB. Eu luna trecuta am folosit tot traficul de date si bazandu-ma pe un bonus oferit de Vodafone pentru loialitate, am intrat si in acei 1500, s-au terminat, eu am sunat ca bula national si din 8 Euro cat era pe cont am ramas cu 4 Euro. Asta dupa o convorbire de 45 de minute. laughing

Luna asta vreau sa imi iau oferta la 7 Euro. La mine in Brasov o reincarcare cu 7 Euro costa 39 de lei. La 7 Euro pe cartela ai 10.000 MB plus min si mesaje si alte bonusuri.

Pe abonament plateam 60 lei. Cand m-am plans la VDF mi-a spus sec ca eu am telefon la pret promotional. Si daca vreau mai mult net imi ofera o tableta. Si asta cu abonament... Decat asa... Mai bine pui ban pe ban, cumperi telefon cu banul jos si nu stai sa te frece 2 ani cum vor ei. La cartela este mai accesibil.

| Vlad_Cristi_2000 a răspuns:

Pe cartelă e mai avantajos pentru că e mai ieftin doar că trebuie să reîncarci în fiecare lună ceea ce pentru uni ar fi ceva incomod!