| DanielDanny a întrebat:

Cum fac la Altex rezervare in magazin fara sa-mi fie livrat produsul?

Pentru ca scrie ceva de genul "rezerva si livram azi!"

Vreau doar sa rezerv sa nu iasa din stoc sau inainte sa se termine o promotie, pana ajung la magazin!

EDIT: Au sunat si le-am spus ca nu vreau livrat si ca merg eu personal! Au zis ca imi pastreaza produsul la casierie!
Multumesc pentru raspunsuri!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu te inteleg, nu ai bani sa iei produsul?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca il rezervi inseamna ca il cumperi si ei te vor anunta cand i ti va sosii acasa cu curierul, nu il poti rezerva si sa nu il cumperi.Ca de aceea si scrie mesajul rezervă si il livram azi, adica tu cumpăra l ei il scot din raft si il ambaleaza pentru tine si ti l aduce la usa, daca vrei sa il cumperi gîndeste te bine ca nu te poti razgîndii.

| mihai69 a răspuns:

Tu rezervi produsul, iar ei îl trimit (dacă nu e deja pe stoc) la magazinul ales de tine. Apoi o să ai cam 24 de ore timp să mergi să ridici comanda, după care produsul nu va mai fi rezervat, ci poate fi cumpărat liber de oricine îl ia de pe raft.

| Brizbriz a răspuns:

Cred ca se refera la faptul ca duc produsul de la depozit la magazinul selectat

partea proasta e ca, daca expira promotia pana ajungi la magazin, e posibil sa pierzi (promotia), da un telefon si intreaba