| MihaiTudorache888 a întrebat:

Cum pot anula o comanda de pe pc garage (Un calculator 5000 lei cu serviciul de asamblare gold)?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Mai greu la aia, eu nu am comandat si nu voi comanda niciodata de la ei, citeste recenziile despre garantia lor si retur si o sa intelegi de ce!
Pe langa asta sunt multi alti retaileri care au preturi cam la fel, de ce as lua de la acesti ghertoi denumiti pc garage?
Ca sunt si multi cumparatori care au fost multumiti de ei, o fi adevarat.
Din pacate nu te pot ajuta cu un raspuns la intrebare!
Doar luand cu iei legatura poti afla detaliile acestea, de ce? pentru ca tine de politica firmei lor!
Succesuri!

| Hyperion7 a răspuns (pentru Simpatic):

Culmea,PC garage a fost cumpărată de eMag...

| Simpatic a răspuns (pentru Hyperion7):

Da? asta nu stiam, daca au aceleasi obiceiuri...
Cateodata nu conteaza cine detine sefia ci cum e cutuma daca intelegi la ce ma refer.

oricum cumatrul de mai sus care e clar ca 5000 i-au parut bani multi, le face un mare bine acum, este vreo 260 de lei asamblarea -este o prestatie pe care ei au facut-o cineva a muncit!
Vreo 50 de lei curieratul daca zic bine la un PC!
bani pe care ei ii pierd, dar ma simt bine ca ai zis de eMAG!

Ca mi se par destul de nesimtiti eMAG cu ale lor tarife de preluare si de trimitere a produselor comandate in propriile showroomuri, adica daca comanzi cu ridicare in showroom platesti taxa, e de noaptea mintii, cand acelasi camion aduce pentru propriul lor depozit componente (in malluri in spatele showroomurilor au depozite proprii)!
Dr.max de exemplu aduce in farmacii gratuit produse comandate de la ei, eMAG nu, ca e afacere, e ca in maneaua aceea "poate o fi afacere sau poate e o spargere", eMAG fata de clienti prin lacomia pe care o are da dovada de "spargere"winking
Motiv pentru care renunt la ei in viitor, am peste 100 de comenzi de ceva mii de euro, o sa caut alternative
Nu pot tolera lacomia si desi laudam CEO-ul eMAG in trecut acum nu o mai fac, inca odata se dovedeste ca prin lacomie si hotie ajungi bogat nu prin bun simt si pret corect fata de client!
Toate micile smecherii adaugate la produse care oricum sunt vandute cu adaos comercial, reprezinta smecherii si gainarii!
Emag nu duce lipsa de asa ceva!

| Hyperion7 a răspuns (pentru Simpatic):

Uite niste articole
https://m.digi24.ro/......uia-622062

https://www.google.com/......e-15259806

Cat despre cutuma, înțeleg.

Cat despre cei de la eMag, cel puțin până în prezent, nu am avut vreo experiență "memorabila" ca sa mă iau de viața lor, dar atât pot spune, la taxe sunt de acord! Prea multe taxe!
Cat despre Dr Max, știu.Si eu am comandat și chiar mi se pare foarte ok farmacia.
Acum, vorba fie între noi, ce retailer nu mai este lacom?
Și da, am observat acum de black Friday, chiar mă uitasem de curiozitate la unele produse și aveau fix același preț înainte să aibă acest adaos comercial.
Practic, le-au vândut la prețul întreg de acum un an-doi.
Ceea ce mi se pare puțin cam nesimțire, dar în fine

| gabriel2004o a răspuns:

Daca ai bagat-o pe curier îi spui că nu-l mai vrei și gata