| AsaOfficial a întrebat:

Salut,imi puteti spune va rog dacă sunt compatibile piesele si daca pot opta pe altceva mai bun in același preț? Iar in legatura cu asamblarea celor de la pc garage respectiv 'asamblare gold', voi avea si windows preinstalat de ei?

Răspuns Câştigător
| IonutR1 a răspuns:

Da, componentele sunt compatibile, ai ales foarte bine si Memoria RAM deoarece Procesoare Ryzen au nevoie de o frecventa mai mare la RAM, singurul lucru care ai putea sa-l mai faci este sa pui un SSD. Asta ti-ar spune sa faci si cei de la PC Garage. Unul nu e scump si iti face PC-ul mult mai rapid la deschidere si la incarcarea jocurilor. Cam asta e tot, multa bafta! FUNDA?

4 răspunsuri:
| IonutR1 a răspuns:

1.Nu stiu cu ce piese sa te ajut, nu ai dat nici un link.
2.Din cate stiu eu nu vine si cu windows, ala trebuie sa il pui tu. Ansamblarea gold e pentru a face PC-ul mai bine aranjat la interior cu un cable management mai bun.
Bafta!

| AsaOfficial explică (pentru IonutR1):

Salut,acesta este https://www.pcgarage.ro/cos/ am uitat sa-l pun!

| IonutR1 a răspuns (pentru AsaOfficial):

Nu pot sa vad ca e ai tu in cos, trebuie sa faci un WIshlist pentru a putea vedea componentele. Ce mi-ai dat tu este un fel de link comun, adica prin el vad ce a eu in cos la PC Garage.

| IonutR1 a răspuns (pentru AsaOfficial):

Da, componentele sunt compatibile, ai ales foarte bine si Memoria RAM deoarece Procesoare Ryzen au nevoie de o frecventa mai mare la RAM, singurul lucru care ai putea sa-l mai faci este sa pui un SSD. Asta ti-ar spune sa faci si cei de la PC Garage. Unul nu e scump si iti face PC-ul mult mai rapid la deschidere si la incarcarea jocurilor. Cam asta e tot, multa bafta! FUNDA?