| Anonimul151 a întrebat:

Cum pot comanda produse returnate de pe amazon, adică "Amazon return pallets"? Dar, sa nu fie chestii ciudate... Să și știu ce conține acel pachet. Și de ex să fie și cu electronice, jucării etc... Să fie și colete mai mici ( mai ieftine ), și medii ( la preturi nici mari nici mici ), dar și colete mari, iar prețul za fie corespunzător categoriei respective și nr de produse aflare în cutie.

Și pe lângă asta, am auzit diferite persoane care licitează pentru aceste colete. Unde pot licita și eu?

Se vând și pe olx astfel de pachete, dar bineînțeles, la preț mult mai mare față de cum îl cumpăra/ licitează.

3 răspunsuri:
| Anonim8789 a răspuns:

Pentru a achiziționa pachete de produse returnate pe Amazon, poți căuta în secțiunea "Loturi de produse returnate" sau "Pachete de produse returnate" de pe site-ul lor. Aceste pachete pot include mai multe produse returnate sau resigilate la un preț redus. Asigură-te că citești descrierea cu atenție pentru a înțelege exact ce produse sunt incluse și starea lor.

| doctorandus a răspuns (pentru Anonim8789):

Atentie ca sunt escrocherii pe tema asta. De obicei, Amazon are logistica bine pusa la punct si revinde la pret ceva mai scazut produsele desigilate.

| Anonimul151 explică (pentru doctorandus):

Știu asta... Tocmai de aceea am întrebat...