| foricmarinaiuliana a întrebat:

Cum pot sa imi pun poza la "avatar"?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Clic pe " Editare profil", apoi clic pe browser şi salvezi imaginea care o doreşti. Va apărea în câteva minute. Mare atenţie la dimensiunile ei, dacă este prea mare nu se poate salva.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| OnWeed a răspuns:

Depinde la ce avatar te referi, de la messenger, de pe un forum sau de pe TPU.ro?

Daca te referi al avatarul de pe TPU e simplu, dai la Editare Profil (care se afla in stanga sub Logat ca...) si apoi dai Rasfoire care e undeva mai in josul paginii, o sa apara o noua fereastra in care selectezi din calculator poza pe care vrei sa o pui la avatar. Dupa ce ai selectato dai Salveaza Profilul si Voila.

| selef a răspuns:

Daca nu reusesti cum te-au sfatuit colegii incearca si urmatoarea recomandare:avatarul nu suporta decat rezolutii mici fa o poza la o rezolutie cat mai mica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce este acela un avatar?