| SoraluiMartyMartinaMartinuca a întrebat:

Cum pot sa imi pun poza la avatar?

Răspuns Câştigător
| CorynutzaBeibi a răspuns:

Pai un mod ar fi sa pui o poza personala, din pc. asa: Langa numele tau de messenger si status ai o imagine gri. Dai click dreapta pe acea imagine -ai acolo Choose a Picture (a 2`a setare) - dai click si iti apare un fel de folder cu (My Pictures si ai imaginile selectate ca avatar in ultimele zile/luni/ani. In dreapta ai actualul avatar. Sub actualul avatar ai 2 casute: 1.Delete Picture 2.Browse... - alegi browse- iti apare "select a picture file"- selectezi unde ai pozele tale, fie in My recent document, fie in My Computer, Fie in My Document, fie in Desktop, fie in My Network Places. Dai click pe una dintre ele. Iti apar folderele existente in pc. Iti alegi o imagine pe care o vizualizezi in Thumbnails(te ajuta mai mult si sper ca stii ce inseamna- gasesti dupa "Look in"... click pe View menu(o iconita care iti arata niste patratele in mai multe culori si selectezi Thumbnail). Alegi poza pentru avatar dand 2click pe ea, iti apare din nou fereasta cu "my pictures" si in dreapta iti va arata poza selectata pentru avatar. Daca esti de acord dai OK si vei vedea ca acea poza va fi noul avatar happy Misiune indeplinita!winking

Sper ca intelegi. Daca ai vreo nelamurire imi scrii happy

Funda, te rog puppy dog eyes :X
Pupici! La Multi Ani!

3 răspunsuri:
| CorynutzaBeibi a răspuns:

Butterfly are un raspuns mai simplu, dar eu am raspuns ceva de genu` pentru incepatori laughing
Credeam ca esti mai mica si ca "esti incepatoare" big grin

| anonim_4746 a răspuns:

Cand ai o fereastra deschisa ( ca atunci and vorbesti cu cineva) iti apare in dreapta jos o un patratel (daca nu ai o sageata, apesi pe ea si iti apare) si dai pe patratelul ala si scrie "share my picture" dai acolo, apoi pe browse si iti alegi o imnagine din calculator. sper ca ai intelesbig grin

| Masochista a răspuns:

Pai atunci cand vorbesti cu cineva itit apare un patrat gol dai click pe el, apoi dai select my picture, dai select si iti apare browse...dai acolo si intri al tine in pc.si dai unde ai tu poze dai click pe una si gata!