| traficanta a întrebat:

Cum pot sa renunt la dulciuri?happy

11 răspunsuri:
| sonyaminia a răspuns:

Nu este usor dar trebuie sa ai ambitie incearca sa le uiti sau mereu in fiecare zi daca nu mananci ceva dulce primesti 10 bani (sau ce sume vrei) e o idee mijo si eu am incercat si a mers. funda

| pwp a răspuns:

Imi pare rau, si eu ma confrunt cu aceasta ''boala'', dar nca nu i-am gasit leacul happy

| Neimportant a răspuns:

Încearcă să mănânci ceva sănătos adică un fruct (un măr, o banană) şi abţine-te să mai consumi dulciuri că acestea te îngraşă. gândeşte-te că nu vrei să fii grasă şi aşa vei renunţahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai manca happy Inlocuieste dulcele cu mierea. Ex; seminte de susan cu miere = un deliciu hranitor

| LifTwist a răspuns:

Le inlocuiesti cu fructe.

| KiTTtTtTtTtyYyYyY a răspuns:

Pai incearca sa mananci sanatos si vei vedea ca nu ti se va mai intampla sa spui "ceva dulce". Succes!

| Marry1227 a răspuns:

Sugi pl si scapi de dulce

| alexsegmerean a răspuns:

Usor...Scapi de toate dulciurile din frigider iar cand mergi intr-un magazin nici ca nu te gandesti la ele happy sau nu treci pe la raionul respectiv.Sunt unele inlocuitaore destul de bune in afara dulciurilor comerciale...precum mierea happy. Tu decizi.

| andreea2819 a răspuns:

Nu mai manca fundita?

| Raissa_5943 a răspuns:

Abtine-teee! dar o bucatica de ciocolata pe zi nu stica, pentru ca iti da energie. Fundoi?hee hee

| Liviana01 a răspuns:

Inceraca sa uiti de ele, sa nu te gindesti si treptat nu vei mai avea dorinta asta.