| deea2sabau a întrebat:

Cum sa renunt la paine si la dulciuri? crying ceva sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| єχcєєℓ a răspuns:

Dacă nu vrei să te îngrași printează-ți o poză cu un obez și ține-o mereu cu tine ca atunci când îți vine poftă să îți zici
"Nu vreau să devin așa!"

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Nu exista o regula, chiar nu. Trebuie doar sa te ambitionezi si sa-ti impui singura sa nu mai consumi aceste alimente.
Eu una n-as putea manca nimic fara paine happy

| En3Rgi a răspuns:

Nu le mai cumperi.
Si daca nu reusesti dai banii parintilor tai.
Bafta!

| Dragonfly6 a răspuns:

Nu mai mananci.
Case closed.

| aLeXaNdru145 a răspuns:

Pur si simplu, renunta!
nu le mai cumpara, abtine-te daca intr'adevar vrei sa nu mai mananci paine si dulciuri.

| Criiinutza a răspuns:

Daca esti plinuta, incearca sa atragi atenti la fetele slabute, sa vezi ce bine arata si o sa-ti treeaca toata pofta de dulciuri si de piine. Sau de exemplu stai cu parintii la masa, gandeste-te asa ca nu traiesti doar ca sa maninci, trebuie sa te gindesti la silueta ta si la infatisare, poate si la viitor. Funda?