| deea2sabau a întrebat:

Cum sa renunt la paine si la dulciuri? sad

7 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Nu le mai cumperi. big grin

| fuzzer a răspuns:

In cazul acesta, vointa nu ar trebui sa te paraseasca!

impune-ti acest lucru, si abtine-te, astfel vei resui. Trebuie sa ai incredere in tine, si in calitatile tale. Vei reusi!

| iRobby a răspuns:

Pur si simplu spui NU! Sau, daca nu merge, pui pe cineva sa te pocneasca dupa cap, sau sa iti spuna ceva cand te apropi de ele. Eu am 13 ani, si nu mai mananc paine sau dulciuri de 1 an.

| En3Rgi a răspuns (pentru iRobby):

Stai de ce nu mananci paine?

| iRobby a răspuns (pentru En3Rgi):

Pentru ca ingrase, si in plus, nu-mi prea place mie. De cand am renuntat la ea, am slabit vizibil happy

| Boubayern a răspuns:

Nu le mai cumperi si le inlocuiesti cu un fruct care contin zahar(struguri, banane, pepene rosu), iar cu painea, te limitezi doar la doua felii pe zi si alea integrale.Incearca sa mananci mancare care nu necesita paine, dar nu exagera cu ea!

| TheKill a răspuns:

Nu poti...si eu am problema asta laughing