| grimalkiny a întrebat:

Cum sa imi conving parinti sa imi cumpere o placa de par? Nu ii vorba ca imi arde parul (desi exista un spray Flat Iron de la Wella Professionals care iti protejeaza parul sa nu se arda) doar ca ei spun ce costa mult. straight face
Si mai ii mult pana la Pasti cand o sa fac bani ca sa imi pot lua eu placa...

7 răspunsuri:
| ombladon112 a răspuns:

Http://bit.ly/LvqsOy
Ai o multime de oferte aici. Aratale si parintinlor tai.

| einenebun23 a răspuns:

Strange-ti bani cu 100 de lei iti cumperi una destul de buna. Daca te pui sa strangi intr-o luna iti poti lua linistita.

| AsTheLove a răspuns:

Draga Ruxi,
Placa de par este un obiect care in mare parte, este folosit de adolescente. Daca ai peste 14 ani, poti sa-ti cumperi o placa.Insa,trebuie sa te gandesti si la pericole.De exemplu, daca o lasi in priza, poti sa arzi acel loc.Parintii tai se gandesc la tot, si iti vor numai binele.Cand cred ei ca va fi necesar pentru o placa, ei ti-o vor cumpara.
Sauu. exista varianta de a strange banii de una singura. Exemplu:ajuta la curatarea locului de parcare sau ceva de genul asta.Sigur primesti bani.

Sper ca te-am ajutat,
AsTheLove

| grimalkiny explică (pentru AsTheLove):

Placa pe care o vreau are inchidere automana de siguranta dupa 60 de minute. big grin
Ei abia daca stiau de existenta placiilor de par inainte sa le spun eu. straight face

| maria97è a răspuns:

Deci ai putea sa ii convingi ca iti doresti foarte mult, ca nu iti place asa cum tie parul(de ex: daca tie ondulat spui ca-l vrei drept ) daca nu merge asa asteapta ....sau strange tu bani singura.
In caz ca ai parul ondulat siil vrei drept uitate pe net ca sunt solutii si fara placa.

| Dianna25 a răspuns:

Ele nu sunt scumpe depinde pentru inceput ia-ti ceva mai simplu. Poti sa le spui ca esti fata mai ales mamei si ca chiar ai nevoie de aceasta placa ca doar nu-i ceri un iphone big grin

| bogdandaniel07 a răspuns:

Du-te si tu cu cersitu alt sfat nu gasesc sau roaga-te de parinti tai mult milogestete