| MoNy_5223 a întrebat:

Cum imi conving parintii sa-mi cumpere placa pentru par? ei imi zic ca placa arde parul...si nu sunt de acord.rolling eyes

Deci cum ii conving pana la urma?

12 răspunsuri:
| LoliTa_7237 a răspuns:

Pei mie mi-au luat la 10 sau 11 anirolling on the floor si nu prea o foloseam. de abia acumrolling on the floor)
pai ii spui ca il folosesti decat odata pe luna decat la ocazii si te rooooogi de eirolling on the floor)

| OliviaHoran a răspuns:

Pai spune'le ca exista placi care nu iti ard parul (cele cu ceramica)...ma rog ard parul dar foarte putin, dar nu le spune astabatting eyelashes
Succes:*
GossipGirl

| no1cares a răspuns:

Pai poti sa le zici ca sunt anumete sprayuri care protejeza parul
sau lle poti zice ca nu o as te folosesti ea tot timpul

| mnia a răspuns:

Placa iti arde parul, indiferent de cat de performanta e si indiferent de ce produse folosesti pentru a preveni arderea parului.
Eu i-am convins pe ai mei sa-mi ia placa insistand intruna timp de cateva luni bune, pana cand au cedat si ne-am dus impreuna sa cumparam o placa.

| Melissssa a răspuns:

Ai putea sa le promiti ca vei lua note bune, te vei purta frumos cu ei si ca nu o vei folosi tot timpulbig grin
Sper ca ti-am fost de ajutor:*. funda:Ssmug

| LoReDaNa a răspuns:

Nu ii contrazic deloc sorryhappybig grin
poti sa inventezi o poveste cum ar fi ca: o sa incerk sa invat mai bine la scoala, (depinde sh de vr ai, ca sa pot sa ii inventez ceva), ca toate prietenele au sh numai u nu ai, o sa ai grija de el ca sa numva sa se ard...
ca ti-ai dorif.mult sa o primesti de ziua ta.tongue
sau poti chiar u sa iti stangi sh sa faci o economie din bani de buzunar:X:X
sper ca te-am ajutat
Funda plzz mult:*:*

| dede_7766 a răspuns:

Mie mi-au luat de la 12 ani. dar nu a trebuit sa insist le-am zis asa: Nu vreau nimic cadou de iepuras decat o placa si nimic altceva. Aveti incredere ca nu o s-o folosesc ca proastain fiecare zi, doar ocazional, odata pe luna si si cand o sa o folosesc o sa ma dau cu spray protector si o sa ma fac cu grade putine

P. S: nu zii nimic ca te faci cuminte sau ca vei invata bine, pentru ca odata si odata o sa te plictisesti si dp o sa-ti scoata ochii ca uite ca iei ti-au luat si tu ai promis si nu te-ai tinut de promisiune...blah blah

te pup1 bafta!

| cinnamon a răspuns:

Mai cu 3 alocatii iti iei o placa cat de cat decenta big grin eu zic sa aduni bani si sa ti-o iei tu

| RMihai a răspuns:

Pai chiar arde parul, folosita in exces de obicei da dependenta am obs la fete in cap, cere-le colegilor tai de ziua ta sa puna bani si sa-ti cumpere una cum a facut o colega si te faci cu placa laughingasta daca iti ti ziua in rest nu vad cum ai putea sa ii convingi, te rogi de ei, le spui ca o sa iei numa note bune, sau iti strangi bani si iti iei pe ascuns asa am facut eu odata(da nu cu placa) numai trebuie sa pui departe orice bani primesti o perioada de timp...

| oana12 a răspuns:

De ars, arde parul, asta e clar... si chiar daca folosesti produsele speciale, pe termen lung, parul tot se va deteriora.

Poti astepta o ocazie speciala, gen ziua ta, si le poti sugera prietenilor tai si atunci nu vor mai avea ce sa zica. Multa bafta!

| iuly97 a răspuns:

Eu am parul ondulat si de cele mai multe ori parul sta prea bufant, prea mare intelgi tu, si mama s-a saturat sa ma vada tot timpul inainte sa plec la scoala cu o ora inainte ca imi aranjez parul mereu si nu sta si aleaalea. si pana la urma mia cumparat o placa de craciun. tu cum ai parul? Dar nu toate placile de par ard parul. cele de proasta calitate, cele bune sunt cele cerate, acoperite cu ceramica ( si eu am aflat de la o colega care foloseste de mult timp placa) si sunt in unele magazine placile de par cerate la pret mic. sper ca te-am ajutat

| grimalkiny a răspuns:

Exista un spary special Flat Iron (de la Wella Professionals) pe care il pui pe placa inainte sa te dai cu ea, si nu iti are parul...