| Neagu_Gabriela_1995 a întrebat:

Cum sta treaba cu produsele de pe OLX, in cazul in care scrie "Livrare cu verificare"? In momentul in care nu imi place produsul il pot returna fara sa mai platesc nimic?

Răspuns Câştigător
| TeoJoy a răspuns:

La livrare cu verificare vine curierul la tine acasa si ai dreptul sa deschizi pachetul si sa verifici produsul, sa vezi daca nu e stricat, daca totul e cum livratorul ti-a spus. Recomandarea mea e sa nu cumperi NIMIC din alte orase daca nu au livrarea cu verificare, pentru ca sunt prea mult tepari, care trimit telefoane stricate, sau chiar pachete goale si tu esti obligata sa platesti pentru ca nu stii ce e in pachetul respectiv. De curand a patit un prieten asa, a trimis un telefon, asteptand un alt telefon la schimb si, culmea, a trimis telefonul dar nu a primit nimic la schimb. Deci da, poti returna, pachetul se trimite inapoi la expeditor si tu nu platesti nimic, il poti verifica din toate punctele de vedere.

| Neagu_Gabriela_1995 explică (pentru TeoJoy):

Multumesc mult! Chiar telefon imi doream sa cumpar!

2 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Livrare cu verificare, adica iti vine produsul acasa si ai voie sa deschizi coletul, iar dacă nu ești mulțumită de produs îl dai curierului înapoi să îl ducă de unde l-a luat.