| BezeaToxica a întrebat:

Daca comand un produs de pe OLangryun pc) cu Livrare Cu Verificare, il pot returna daca nu este la fel ca in descriere? Si daca se poate returna trebuie sa il sun pe curier sau cum?

7 răspunsuri:
| AnnaaaMaria a răspuns:

La sosirea coletului il deschizi in fata curierului si daca nu iti convine il refuzi

| BezeaToxica explică (pentru AnnaaaMaria):

Si daca il tin o zi sa ma conving, il pot returna?

| CVane a răspuns (pentru BezeaToxica):

Nu poti sa il ti o zii.
Vreo 5 minute te uiti la el, vezi ce, cum daca iti convine, si il iei sau il refuzi.

| AnnaaaMaria a răspuns (pentru BezeaToxica):

Pai asta depinde de vanzator. Spre exemplu, daca iti cumperi un incarcator, te uiti la el, arata bine, platesti coletul si cand mergi sa il probezi vezi ca e defect...intr-un caz de genul, vanzatorul ar trebui sa accepte returnarea produsului. In caz ca vrei sa il returnezi, tu suporti transportul si trebuie sa nu fi deteriorat in niciun fel produsul cumparat. Eu sincer nu am cumparat niciodata de pe tocmai.ro sau de pe olx.ro din cauza fricii. Ok, desfac coletul si daca nu imi convine acasa ce fac? Eu imi cumpar mereu de pe okazii pentru ca acolo fiecare vanzator are calificative si pareri de la alti cumparatori. Nu cumpar niciodata de la cei care au calificative pozitive sub 99% si chiar sunt.multumita de fiecare produs achizitionat de acolo

| MozZatY a răspuns:

Salut. Da, poti sa il returnezi dar sa il deschizi in fata curierului. Ei asa se lauda