| whocares5147 a întrebat:

Daca am card in lei pe paypal, pot sa cumpar de pe net daca pretul produsului e in dolari?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, poti cumpara, se va face paritatea la cursul valutar al bancii unde ai cardul + un mic comision de schimb si transfer.
Recomandarea mea pentru orice plata pe net este sa faci un cont separat unde bagi in el numai cat iti trebuie atunci sa cumperi si sa NU lasi bani in el daca nu folosesti banii atunci la cumparaturi!

| Maryan_Voicu_1993 a răspuns:

Sigur,se face conversie

| Armstrong a răspuns:

Da, din cate stiu, se vor da din cei lei, pe fiecare dolar iti va scoate cat este necesar (3 lei si ceva )

| aditza112 a răspuns:

Da .....se face paritate leu /dolar

| whocares5147 explică (pentru aditza112):

Si unde vad cursu dupa care fac ei conversia?

| StefyTha a răspuns:

Da pot fi platite obiectele dar va costa 1dolar=3, 47 lei si deci imi dai funda?

| Ruuxxiii a răspuns:

Da