| luetA a întrebat:

Daca am pe card o suna in lei si vreau sa fac comanda de pe net, acolo pretul produsului fiind in euro, se poate sa cumpar produsul chiar daca eu am lei pe card? Help me please!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de firma respectiva, fiecare magazin online indica moneda si modalitatea de plata. Daca magazinul este strain si vrea doar euro nu se poate face plata cu card in lei. Daca este romanesc se poate face plata in lei, ar trebui sa indice cursul de schimb. Numai bine!

| curlyhair a răspuns:

Da^^
suma aia in euro se poate transforma in lei^.^