| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Dacă am colete Internationale sau din afara UE CHINA UNITED KINGDOM SUA. Am numărul de urmărire AWB TRAININK pe ce site de la Posta Română trebuie sa întru sa vad unde e coletul? Scrie ca a ajuns în Oficiul Postal Local.Dar cum vad im ce oficiu poștal e Coletul?
.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate a ajuns poate nu, experienta mea de livrare din china a fost de 3 luni

| Dintrebare a răspuns:

Cand ajunge la oficiul postal o sa primesti in posta un aviz sa mergi dupa colet. Deci te anunta cand sa mergi

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Dintrebare):

Greesit. La ce varza era cu avizele, acum au inceput intr-un final astia de la posta sa dea SMS sau chiar sa sune, daca ai noroc de o tanti de treaba cum am patit eu acum vreo saptamana.

| Dintrebare a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Eu am primit saptamanile trecute un colet din China si mi-au pus aviz in posta si l-am ridicat fix la fel cum se ridica un coleg intern de fapt. Da poate depinde de la o posta la alta in functie de personalul care lucreaza acolo, asa cum zici tu.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Dintrebare):

La mine ajung avizele din parti. Daca ai nr de telefon pe colet, aparent dau SMS. Si eu tot de la posta de cartier l-am ridicat (niste masti FFP2, nu aveam treaba cu vama, am dat 88 RON pe 100 de bucati...).