| agtgr a întrebat:

Daca am comandat ceva, voi primi un mesaj in ziua in care vine?

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde, unii trimit, alții nu.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mesaj cam greu. Eu am primit de multe ori mesaj dupa ce ma suna curierul sa il ridic.Telefon primesc intodeauna cu cateva minute inainte de a sosi curierul.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde unde l-ai comandat si ce serviciu ai platit.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, o sa te sune curierul in ziua cand vine.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da! Printr-un sms. Ți se comunica si contravaloarea coletului, pentru a avea banii pregătiți.
Dacă coletul vine prin Poșta Română, răspunsul e îndoielnic. Ăștia fac ce pot, fiindcă nu prea mai au angajați pe teren. Trebuie să mergi tu zilnic, să te informezi la ghișeu.
Dacă vine prin curier privat, normal ar fi să te contacteze inainte de a ajunge la tine (sunt și destui pierde-vară, printre angajati, care mint că nu te-au găsit la domiciliu, dar de fapt nici nu au ajuns in zonă).
Dar, în general, isi fac treaba corect.

| Lukasssz a răspuns:

Poate

| DarthNiger a răspuns:

Daca ai comandat de la EMAG spre exemplu, atunci da, o sa fi anuntat.

| Adrian5575 a răspuns:

Primesti sms cu "astazi se livreaza comanda" si peste cateva ore te suna curierul ca ajunge la tine in 5-10min.

| Dintrebare a răspuns:

Daca a fost trimis prin curier o sa primesti de la curier un sms