| kar1GaNNN a întrebat:

tocmai am comandat un telefon de pe eMAG, si prin mesaj mi-a comfirmat ca mi-l aduce maine...
Insa eu nu-s acasa si parintii sunt la munca pana la 3, si daca vine curierul se va intoarce inapoi. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| allenne a răspuns:

In dimineata in care curierul iti va livra produsul comandat vei primi un mesaj in care acesta in va expedia coletul. Contacteaza curierul si stabileste cu el un interval orar cand te poate gasi.(respectiv dupa ora 16:30 daca parintii tai scapa la ora 15. Ca sa ajunga si ei acasa)

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

In mesajul confirmarii trebuie sa fi primit si numarul de contact al curierului. Il apelezi si prezinti situatia, pentru a aranja un alt interval in care sa fie predat produsul, pentru a nu face drumul degeaba pana la tine si a risca sa fie returnat pentru imposibilitatea de predare. Contacteaza curierul (compania de curierat), cand ai acces la numarul lor.