| Sketch2 a întrebat:

Daca am comandat un produs de pe Altex vineri la ora 21:30, este posibil sa vina weekend-ul acesta sau o sa vina dupa?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Pe 2-3 Mai.

| Evolution a răspuns:

Duminica nici-o firma de curierat nu lucreaza.
Altexul sta destul de prost cu termenul de livrare, cel putin mie mi-a ajuns o comanda in 15 zile acum cateva luni.
Oricum nu e vina lor, depinde cand il pune la curier si ce curier iti livreaza. Sunt mai multe firme de curierat. Altele se misca mai repede, altele mai incet.
Oricum o sa te sune sau o sa primesti sms dimineata in ziua in care o sa ti se livreze pachetul.
De obicei in weekenduri slabe sanse sa il primesti.
Mai ales ca pe 1 mai nu se lucreaza, mai ai ceva de asteptat laughing
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Evolution):

Prost? :O Mie mi-a adus un mouse de 10 lei a doua zi dupa livrare. happy

| Evolution a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde de zona si cand il pun la transport si ce firma iti transporta tie.
Eu am dat 100 de lei pe un aparat de tuns si mi-au adus dupa 15 zile.winking
Depinde si de oras si mai multi factori, oricum nici informatii despre livrare nu mi s-a dat.
Poate s-au mai schimbat treburile happy

| sierra1 a răspuns:

Nu-ți face iluzii că vine mai devreme de 3 mai (atâtea zile libere...)

| darrio2007 a răspuns:

Mai devreme de joi 3 mai nu iti vine.