| Eduard135 a întrebat:

Dacă cumperi de pe Ali Express platesti cu cardul sau când ajunge curierul?

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Iti recomand sa platesti prin Paypal, in cazul ca vanzatorul iti trage teapa de a nu-ti trimite pachetul, tu poti recupera banii cu ajutorului lui Paypal. Ca sa ai Paypal iti trebuie un cont bancar din orasul tau si apoi iti faci cont pe site-ul www.paypal.com si conectezi contul bancar.
Niciodata nu vei putea plati la livrarea pachetului ceea ce ai comandat din strainatate, doar ce comanzi in tara de origine poti plati dupa un colet.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se poate plati cu doar cu cardul sau transfer bancar: http://activities.aliexpress.com/......ethods.php

| Coldwave a răspuns:

Produsele ajung doar prin posta. Si iti trebuie un oficiu postal cu vama.
Indiferent ce cumperi daca este peste 10€ platesti tva
Si se plateste cu cardul. Totul e perfect si sigur. Banii se transfera pe site iar cand tu faci confirmarea ca ai primit produsul primeste si vanzatorul banii. Daca tu dovedesti video si prin poze adminilor pe site ca ai primit ceva gresit sau defect poti pastra produsul si ti se returneaza banii