| LSMM a întrebat:

Daca doresc sa cumpar un incarcator de iPhone original, cu care sa nu am probleme, e in regula daca ma duc intr-un Orange shop pentru a-l cumpara? Beneficiez de garantie daca il iau de acolo?

7 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Sigur, incarcatoarele originale Apple comercializate in magazinele Orange beneficieaza de garantie 24 de luni.

O zi buna,
Orange Helper

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Cel chinezesc e la fel de bun si atata timp cat il probezi in magazin si incarca nu ai nici o treaba. Unul original e de 3-4 ori mai scump si e acelasi ....rahat turcesc

| LSMM explică (pentru FABULOSUL6000):

Am auzit de cazuri in care s-a produs scurtcircuit cand utilizatorul a folosit unul chinezesc sau bateria a fost afectata. de asta am fost sceptica de la inceput.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru LSMM):

La 30 lei nu am avut probleme niciodata.Il am de 2 ani si merge perfect atat telefonul cat si incarcatorul.

| Sarcopt a răspuns:

Poți să îl comanzi şi online şi ai garanție la produs. Noarmal ar trebui să-ți dea, dar şi de la ei poți lua țeapă cu produsu original, în sensul să fie făcătură. Am pățit cu un încărcător pentru Nokia, mai mult de 2 zile nu a ținut.

| LSMM explică (pentru Sarcopt):

Cat a costat incarcatorul?

| Qweerrrtttyyy a răspuns:

Il poti lua de pe net, sau din Orange Shop happy posibil sa aiba garantie la Orange dar nu cred ca ofera garantie pe accesorii happy