| VreauMiere a întrebat:

Daca pun un anunt pe internet ca vand ceva, cum trimit produsul si cum iau banii?

Răspuns Câştigător
| ombladon a răspuns:

Asa se trimite prin posta romana http://www.how-to-do.ro/business/cum-se-trimit-colete-cu-ramburs

| VreauMiere explică (pentru ombladon):

Prin posta nu platesti mai mult decat prin fan courier?
P.S. Vreau sa vand niste carti.

| ombladon a răspuns (pentru VreauMiere):

Prin posta costa 7-10 Lei daca nu depaseste 1Kg iar prin curier costa in jur de 20 de Lei.

7 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Trimiți coletul prin ramburs, este cel mai bine!

| FemeiaPisică a răspuns:

Iti recomand sa vinzi in cadrul Okazii.ro, fiindca este cea mai mare platforma de comert online din Romania. Evita Mercador.ro si Tocmai.ro daca nu te poti intalni fata in fata cu cumparatorul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trimiti colet prin Posta, cu ramburs. Banii iti vor fi adusi tot prin Posta.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, trebuie sa aflii mai intai cine iti cumpara, adresa cumparatorului, dupa care iti trimite banii prin mandat postal. Dar asa este cam riscant. Mai bine iti dai intalnire cu persoana respectiva in realitate. In nimeni nu poti avea incredere.

| LaryBoss a răspuns:

Pui numarul tau de telefon si negociezi unde cand il aduci tu sau vine el