| Vali2343242 a întrebat:

-Dau funda!
Ce laptop de gaming mi-ati recomanda la max 2000 lei?
Asus vs Dell vs Lenovo din punct de vedere calitativ?
-Multumesc!

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Asus sunt cele mai problematice laptopuri din ultimul timp. toti utilizatorii acestei marci care ii cunosc se plang de prestatiile slabe a acestora. in ceea ce ma priveste as alege Dell sau Lenovo, depinde de configuratie.
si cel mai sanatos, pentru gaming, cu banii acestia cred ca un desk e mult mai bun. ai avea doua avantaje:
temperatura mult mai optima decat cea a unui laptop.
si faptul ca dupa doi ani cel mult nu vei fi obligat sa cumperi alta baterie. altfel laptopul o sa fie un "desk" conectat la curent si cu prestatii egale, inclusiv mai slabe decat un desk.
bafta in alegerea ce vrei sa o faci.

| coolboy22 a răspuns:

Asus pentru o racire eficienta dar sunt mai scumpe fata de celelalte.

| DemBow a răspuns:

Din punct de vedere calitativ, cele mai bune sunt Asus si Dell. Daca vrei un laptop bun pana in 2000 lei, ia-ti Asus

| EnescuEmiliaLavinia a răspuns:

Asus face laptopuri mai bune din cele 3.
1.http://www.googleadservices.com/......agead/aclk
2.http://www.altex.ro/......3-free-dos
Si cele de la Acer sunt foarte bune.
Funda?