| Dominicc a întrebat:

Cum se numesc persoanele care se enerveaza repede si mai din orice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| maya_7683 a răspuns:

Persoane cu un temperament coleric.
Pe colerici ii caracterizeaza nerabdarea, nepasarea, irascibilitatea.Sunt persoane autoritare, carora le place sa manipuleze si sa conduca.rigizi si intoleranti, agitati.

16 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Stresate, irascibile, nervoase, iritabile, artagoase, suparacioase, obosite, sensibile, excitabile, agresiv, certaret etc

| Corina a răspuns:

De ce nu votezi toate raspunsurile pe care le primesti? Indiferent de cum ti se par, voteaza-le! Tu ai ai pus o intrebare si ai primit niste raspunsuri, deci ai datoria sa le votezi. Sper sa nu te superi pe mine. Pupici!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Persoanele care se enerviaza repede se numesc'' persoane irascibile ''.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Colerici? Persoanele colerice au ca trasaturi negative negative: excitabilitatea, iritabilitatea, agresivitatea sau inegalitatea trairilor

| BRG a răspuns:

cu persoane de felul acesta este greu să comunici deschis, pentru că se enervează repede, și le trece greu dacă le mai trece.

| UndercoverGirl_1581 a răspuns:

Irascibilewinking

| LittleandLiars a răspuns:

Fraieri laughing

| Dominicc explică:

Ce raspunsuri idioate la unii...

cica fraieri, flegmatici.
vai de lumea voastra bay

| Dominicc explică:

Nu. am intrebat ca am nsite prieteni care se enerveaza repede. vorbesti ceva cu ei si uneori se enerveaza. dar nu se pune problema ca nu poti comunica cu ei. le trece repede nu-i prrob. dar asa ca fapt divers.

| hominid dreak a răspuns:

Recalcitranti, ciufuti, nervosi...

| dyddyyyx18 a răspuns:

Irascibile, nervoase

| ȘtefanLamas a răspuns:

Irascibile, recalcitrante, sensibile.

| anachida a răspuns:

Salut! Se numesc persoane irascibile! Ozi buna!

| jump a răspuns:

Ratatilaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Flegmatici

| luvieere a răspuns:

Se numesc Marius, Gigi, Petre şi Mihai. Gata, acum ştii de cine să te fereştihee hee