| anonim_4396 a întrebat:

De ce unele femei sunt obsedate de cumpărături

Răspuns Câştigător
| borsec a răspuns:

Ii raspund Carlei:
Nu neaparat, eu de exemplu am un salariu cat de cat decent sa-i spun asa, si pot sa spun ca sunt obsedata de cumparaturi, daca a trecut luna si eu nu mi-am cumparat ceva sunt deprimata si cred ca imi merge si prost...
Cuvantul cumparaturi este inscriptionat pe creierul femeii

5 răspunsuri:
carla
| carla a răspuns:

Au prea multi bani si nu au ce face cu ei...

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

E o forma de catarsis! Multe femei se destind la cumparaturi! In plus, chiar daca nu cumpara, le face placere sa probeze, sa vada ce a mai aparut...

| Alyna_8280 a răspuns:

Pentru ca le place sa aiba tot timpul ceva nou (fiecarei femei iar place)...si sa fie in pas cu moda...

| sushi a răspuns:

Pai, hai sa vedem...
Parerea mea e ca femeile sunt mai creative decat barbatii (care, poate ca, si creativi fiind, nu recunosc asta. sau nu isi folosesc imaginatia prea productiv-iar asta pentru ca asa au fost invatati de mici-baietii sunt puternici si curajosi, fetele dragute si cuminti.), doar pentru ca, asa cum am spus mai sus, isi "permit" sa fie creative, sa isi imagineze, fara sa para ceva anormal in societate.
Si deci; femeile sunt obsedate de cumparaturi pentru ca acest "sport" implica culori, forme, imagini, lucruri in care pot sa isi descarce rapid acumularea de imagini si imaginatie. Problema mare e ca, acest mod practic si rapid de a fi creativa mai si costa. Iar uneori costurile astea iti taie tot cheful de cumparaturi(sau vise.)

| roxanna a răspuns:

Din cauza ca impresia de frumusete le da siguranta de sine...si sa fim seriosi ce femeie nu se simte mai frumoasa cu haine noi happy