| OnePiece a întrebat:

De unde luati paine si hrana necesara? Din Mega Image, Kaufland, Lidl, etc?

Eu de obicei le iau din Mega, ca am unul chiar in apropiere, si vand produse ok.

9 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Kaufland si Lidl.Mi se par cele mai avantajoase.Mai ales Kaufland.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Ti se par, ca bine zici. Supermarketurile se bazeaza pe faptul ca un om mediu tine minte foarte putin preturi pentru a le compara, si de cele mai multe ori te ard acolo unde te astepti mai putin. De exemplu, nemernicii de la Kaufland. Piine feliata Grau Intreg de la Vel Pitar, 2.5 RON la alimentara din colt. Stii cit e la ei? 3.19 RON! Adica aproximativ "doar" 30% in plus! O TREIME! De legumele si fructele la preturi de parca ar fi aduse pe jos/inot din Brazilia, nu mai zic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mega ala din Baneasa ca are produse diverse si ok si Kaufland ca e are cele mai ieftine

| dragosbogdan001 a răspuns:

Salut, cel mai important pentru orice om este distanta: alege cel mai apropiat magazin de casa ta! Deasemenea, este bine sa mai variezi produsele cumparate sau magazinele din care cumperi produse, sa nu iei mereu aceleasi lucruri... Deasemenea si micile magazine de cartier sunt foarte ok si in general calitatea poate fi mai ridicata, dar de asemenea preturile mai scumpe deoarece au mai putini clienti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stau la tara, n-am asa ceva
De la magazinul de langa mine sau de la Livorno rareori

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lidl, Profi, Kaufland, sunt ok, cel putin primele 2 sunt the best.

| StefanCosmin a răspuns:

Lidl deoarece sunt preturi mici si produse de calitatewinking

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru StefanCosmin):

Da-ti una peste gura cu produsele de calitate de la Lidl. Ia un odorizant de-ala cub care se pune in rezervorul de la buda si vezi cum in doua zile dispare. Nu mai zic de lactatele lor care ori is de la unguri, ori de la polonezi, ori din Germania. Cind vad lactate romanesti la Lidl, zic ca e sarbatoare.

| OnePiece explică (pentru GabiDumitrescu):

Am luat o data un blat de pizza din ala ieftin la 3, 49 (de la lidl) care cica "era de calitate". Abia daca puteai sa o mananci, parca era blat facut "pe vapor".