| danalungu22 a întrebat:

De unde se poate cumpara dvd cu windows 7? Sunt din cluj

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Http://www.emag.ro/sisteme-operare/c

chiar vrei sa cumperi un dvd de windows?

| danalungu22 explică (pentru gelu1970):

Wow, ce scump e

6 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Daca afli te rog sa-mi spui si mie! Windows 7 se mai gaseste doar licenta OEM. Adica se vinde doar impreuna cu un PC si e legala doar pe acesta. Licente Retail de Windows 7 n-am mai vazut demult.

| danalungu22 explică (pentru Lioana):

Pai in siteul de mai sus, adica la gelu1970 se gaseste windows 7, dar costa cam 709 lei

| Lioana a răspuns (pentru danalungu22):

In acel link nu e niciunul cu licenta Retail. Sunt OEM (asa cum am explicat mai sus) sau GGK care presupune ca ai deja windowsul si vrei sa-l legalizezi (nu primesti DVD la el ci doar un cod). Ultimul pret cunoscut pentru licenta Windows 7 Profesional Retail (adica se poate instala pe orice calculator dar doar pe unul singur) era in jur de 1200 lei.

| danalungu22 explică (pentru Lioana):

Ce nasol, si m-am bucurat degeaba, mersi ca mi-ai spus, eu am vrut sa fac comandasad

| danutzu96 a răspuns:

EMAG, evomag, pc garage, cel.ro...