| NicklausMikaelson a întrebat:

E dureros sa tii lentile de contact? Stiti de unde pot achizitiona unele?

Răspuns Câştigător
| cosmin2sun a răspuns:

Prima data putin. Ca si o iritatie. dar pentru o zi doua. Evita praful cat ai lentilele puse ca e de rau. o sa te doara ochii. Le poti lua din farmacii sau din mai multe locuri cum e optica sau magazine pentru ochelari

3 răspunsuri:
| RyGoLeTa a răspuns:

Buna seara! Din cate stiu eu cred ca prima data cand le pui apoi dupa ce ochiul se acomodeaza cu corpul strain nu o sa te mai usture sau alte chestii, lentilele de contact le poti achizitiona de la magazinele pentru optica, eu te sfatuiesc sa nu cumperi de la farmacie.Sa te duci la un medic special petru ochi.Te-am pupat! Noapte buna!

| onlym3 a răspuns:

Nu e dureros dar e scump pentru ca la fiecare 2-3 luni esti nevoit sa ti cumperi alte lentile+solutie etc(mai bine dai o suma de bani pe o pereche de ochelari misto si dupa aia nu mai ai treaba.)

| AdyM a răspuns:

Incearca sa te uiti dupa bouch&lomb.Prietena mea de la aceasta firma comanda si zice ca sunt f moi.