| anonim_4396 a întrebat:

Este bun PC build?
Carcasa 1STPLAYER Gaming X3-M, RGB, Mid-Tower, fara sursa, white.
Cooler Procesor 1st Player MOTHRA MT 240 INFINITE SPACE ARGB, Black, compatibil AMD/Intel.
Placa video Gigabyte GeForce® RTX™ 3060 GAMING OC 2.0 LHR, 12GB GDDR6, 192-bit.
Sursa Seasonic B12 BC Series, 80 PLUS® Bronze, 650W.
HDD Toshiba HDWD110 1TB, 7200rpm, 64MB buffer, SATA III.
Solid-State Drive (SSD) Corsair Force MP510, 480GB, NVMe PCIe M.2.
Placa de baza ASRock B450 Steel Legend, Socket AM4.
Procesor AMD Ryzen™ 5 5600, 4. 4GHz, 35MB, socket AM4, Box.
Memorie, Kingston, DDR4, 32GB, 3200 MHz, Dual channel, CL16, 1.35V, Multicolor.

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

In Wishlistul pe care tocmai ti l-am facut:

ai un procesor mai puternic, R7 5700 (la rezolutie FullHD ai nevoie in special de procesor, mai putin de placa video monstru).

placa de baza mult mai buna si cu o generatie mai noua,
cooler de procesor MULT mai bun
SSD mai mare.
HDD dublu...
RAM la 3600 MHz CL16
si placa video RTX 4060 8GB (suficienta memoria, texturile si elementele ce nu incap in ea, se incarca pe SSD, si ce ti-am pus eu e destul de rapid, fiind pe interfata PCIex 4.0, atinge 3500 MB/s la citire).

Din toata insiruirea ta, piesa care ar trebui neaparat pastrata e sursa, dar si ce am pus eu e mai mult decat suficient.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| carevaescu a răspuns:

Nah, mediocru