| ajfornow a întrebat:

Este posibil sa fac comanda la un colet direct/folosind adresa oficiului postal? Fac comanda la un cadou si nu vreau sa primesc scrisoarea de notificare de primire

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Din cate stiu, posta foloseste si serviciu de curierat (Prioripost), in cadrul caruia poti da numarul de telefon la care sa fii anuntat.
(eu am trimis in strainatate colet in mod asemanator, iar destinatarul a fost anuntat telefonic despre sosirea coletului si momentul sosirii "la usa").

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si cum stii cand iti ajunge coletul fara sa primesti acasa notificare?

| Furnicuta000 a răspuns (pentru darrio2007):

Stii ca si pe site la posta romana gaseti awb tracking?

| darrio2007 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Nu stiam. Nu folosesc Posta Romana.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt foarte multe site uri care livrează la easybox. Cel mai simplu.

| dullcat a răspuns:

Da, se poate, am trimis eu asa anul trecut.

| Furnicuta000 a răspuns:

Vrei la posta deci? Da, faci comanda tip post restant si coletul va veni la orice oficiu postal vrei chiar daca nu apartii de el. Dar multi vanzatori se feresc sa trimita asa pentru ca e riscul mai mare sa nu fie ridicat